reklama
Informační servis
Revitalizace vátí do mokřadů u Sedmihorek vodu a s ní život
26. 4. 2019 Mezi obcemi Turnov-Pelešany a Karlovice-Sedmihorky v CHKO Český ráj se nachází jedinečné území Sedmihorských mokřadů, které byly v minulosti poškozeny činností člověka necitlivým odvodňováním. Na jejich záchraně se domluvily ekologicky zaměřené organizace a...
Liberec schválil změnu územního plánu nutnou pro stavbu pavilonu urgentní péče
25. 4. 2019 Liberečtí zastupitelé dnes schválili dílčí změnu územního plánu, která umožní výstavbu parkovacího domu v areálu krajské nemocnice. Parkoviště je podmínkou pro výstavbu nového pavilonu urgentní péče za 1,9 miliardy korun. Bez parkovacího domu by nemocnice nedostala stavební povolení, řekl dnes ČTK primátor Liberce Jaroslav Zámečník (SLK). Změna územního plánu podle něj řeší i napojení nemocničního areálu po jeho rozšíření na místní komunikace.
Na Valdštejnských slavnostech ve Frýdlantu bude i lazebna
25. 4. 2019 Lazebna, upomínková mince či publikace budou novinkami letošních Valdštejnských slavností. Třetí květnový víkend se budou konat ve Frýdlantu na Liberecku. Novodobou tradici město udržuje 25 let, řekl dnes novinářům frýdlantský starosta Dan Ramzer (ODS). Podle starosty bude připraveno 77 hodin programu, rozpočet slavností je zhruba čtyři miliony korun.
Na Českolipsku hledají cestu, jak řešit šikanu a drogy ve školách
25. 4. 2019 Na Českolipsku vznikl projekt, který má najít cestu, jak odhalovat šikanu, kyberšikanu nebo drogy a další kriminalitu ve školách, a jak jim předcházet. Připravilo ho občanské sdružení LAG Podralsko ve spolupráci s Týmem pro mládež soudního okresu Česká Lípa. Do projektu se zapojilo zhruba 90 škol. Ředitelé ocenili, že měli na jednom místě odborníky na danou problematiku. Především to pomůže najít vhodné nástroje pro prevenci a přispět tomu, aby...
Studenti zpracovali 10 příběhů dětí evakuovaných z Čech
25. 4. 2019 Letos si celý svět opět připomene tragické historické události dvacátého století – začátek 2. světové války. Studenti Technické univerzity v Liberci (TUL) pod vedením Jany Konvalinkové a Christophera Muffetta zpracovali deset příběhů evakuovaných dětí Čech a Anglie, které propojili s hudbou, pro větší umocnění vyprávěného. Do projektu se zapojil i sbor Aurea Rosa Univerzity třetího věku TUL a žáci ZŠ Aloisina Výšina a ZŠ Světlá pod Ještědem.
Městská organizace Sport Česká Lípa bude mít nového ředitele
25. 4. 2019 Městská organizace Sport Česká Lípa bude mít od května nového ředitele, toho původního radní v únoru odvolali a ve funkci skončí 30. dubna. Ve výběrovém řízení zvítězil Jaroslav Češka, který v organizaci dosud působil jako technický manažer. Současný ředitel se do výběrového řízení nepřihlásil, řekl dnes novinářům českolipský radní Michal Prokop (TOP 09). Radnice v únoru odvolala i ředitele příspěvkové organizace Kultura Česká Lípa. Ta...
Jablonec přijímá žádosti o dotace ze tří programů
25. 4. 2019 Vlastníci nemovitostí v Jablonci nad Nisou mohou nyní podávat žádosti do dvou různých dotačních programů, a to na oddělení dotací do 31. října tohoto roku. Další dotační program plyne z rozpočtu Ministerstva kultury ČR a je určený na regeneraci městských památkových zón a rezervací. Ministerstvo přidělilo Jablonci nad Nisou pro rok 2019 necelé dva miliony korun.
Policie chystá kvůli utkání Jablonec - Baník tradiční manévry
25. 4. 2019 V sobotu 27. dubna v 17.00 hodin začne na stadionu Střelnice v Jablonci nad Nisou fotbalové utkání první Fortuna ligy mezi mužstvy FK Jablonec a FC Baník Ostrava. Na základě dosud získaných informací policisté vyhodnotili tento zápas jako rizikový a lze předpokládat, že ze strany některých neukázněných příznivců klubů a diváků by mohlo dojít k narušení veřejného pořádku. Z tohoto důvodu je na tuto sportovní akci připraveno ze strany Policie České...
Redenbach po srovnání finále: Play-off je hra centimetrů
25. 4. 2019 Byl možná trošku nenápadným, přesto však dost možná klíčovým hrdinou čtvrtého finále. Tyler Redenbach měl totiž lví podíl na obou gólech Bílých Tygrů. Nejprve obětavým skokem uhájil útočné pásmo, z čehož následně padla branka. V prodloužení zase skvěle zaclonil před třineckým gólmanem Šimonem Hrubcem, který tak neviděl vítěznou ránu Tomáše Havlína.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Souhlas s jednanim nalezce i krajskeho uradu :) Snad jedinou namitku bych...
Hanusy, Hanusy, vy jste nedával pozor. Opět jako ve škole!!! Píšu vám...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
duben
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).